Veletrh FOR ARCH 2011

1.10.2011

Koncem měsíce září proběhl v Praze na výstavišti v Letňanech již 22.mezinárodní veletrh nízkoenergetické výstavby, veletrh FOR ARCH 2011

Stejně jako v minulých letech, tak i tento rok byly prezentovány výrobky předního německého výrobce Glen Dimplex Deutschland, zařízení pro úsporné vytápění a větrání .

Na veletrhu byly tentokrát prezentovány skoro všechny hlavní novinky pro rok 2011, zejména řada vysoceefektivní tepelných čerpadel všech systémů, tepelných čerpadel Dimplex dosahujících vysokých topných faktorů (např. COP=6,0 pro typ WI 14TU, při W10/W35).

Za systém vzduch-voda to bylo tepelné čerpadlo pro vnitřní instalaci  Dimplex LI 12TU (COP=4,0 při A2/W35 dle EN 14511), systém země-voda reprezentoval typ Dimplex SI 14TU, který se vyznačuje vysokým topným faktorem COP=5,0 (při B0/W35 dle EN 14511).

Hlavní atrakcí však byla konfrontace největšího a nejmenšího tepelného čerpadla Dimplex vzduch-voda v ČR, co se týká výkonu, typu Dimplex LA 60TU a Dimplex LA 6TU. Oba jsou také zástupci vysoceefektvní řady tepelných čerpadel vzduch-voda.

Typ Dimplex LA 60TU je určený k vytápění objektů s tepelnou ztrátou více jak 50kW a díky vystupní teplotě topné vody teplé až 65°C se dá využít jak pro stávající výstavbu, tak i rekonstrukce.

Typ Dimplex LA 6TU je zase určený pro objekty s tepelnou ztrátou do 7kW, tedy PD, NED či malé rodinné domy.

Řadu novinek doplnilo tepelné čerpadlo pro ohřev TUV z energie větraného a odpadního vzduchu, typ Dimplex BWP 30HS

Jedná se o bojler s malým tepelným čerpadlem, které je určené primárně na ohřev TUV. Tím je zajištěna vysoká ekonomika a efektivita provozu ohřevu TUV a vytápění, protože tepelné čerpadlo na vytápění se nemusí přepínat do provozu ohřevu TUV a nesnižuje se tak životnost kompresoru.

K vidění byla také rekuperační jednotka Dimplex DL 50WA/WE pro lokální použití a kompletní program tepelné techniky pro elektrické vytápění, zejména moderní úsporná akumulační kamna a část halogenového a infra topení či infrazářičů pro naše nejmenší, typ Dimplex BY 801S

Součástí veletrhu byl také doprovodný program, který obsahoval přednášky na téma "Tepelné čerpadlo – energetický zdroj pro další desetiletí", pod záštitou Asociace pro využití tepelných čerpadel

Touto cestou bychom rádi poděkovali zájemcům o elektrické vytápění a tepelná čerpadla Dimplex za návštěvu našeho stánku a věříme, že nezůstane jen u prvního kontaktu.

 

stěhování tepelného čerpadla Dimplex LA 60TU.. ..je vyšší než vstupní vrata - nutné rozebrání haly:)

plně připraveni na začátek.. ..a pohled z druhé strany
   
první den, první úspěch :) několik novinek

tepelná technika Dimplex vedoucí obchodutepelnou technikou Dimplex

Nechejte si udělat nezávaznou kalkulaci na tepelné čerpadlo:

Vyplnit poptávkový formulář