Aktuality

8.8.2017

Dům bez provozních nákladů – jak je to možné?

Každý kdo si staví nový rodinný dům by se měl zamýšlet nejen nad jeho umístěním, působivostí, praktičností nebo okázalostí prostoru a stylu interiérů. To vše samozřejmě může mít a tak jak vybere vyhovující pozemek i architektonické řešení, může rozhodnout i o svých budoucích provozních nákladech při bydlení v domě. I to lze naplánovat a dokonce nezávisle na cenách energií v blízké i daleké budoucnosti.

Celý článek

3.8.2017

Radikální snížení spotřeby energie na ohřev teplé vody

+ něco navíc

I při současném trendu a potřebě úspor energií se v nové výstavbě zapomíná na možnosti úspor při ohřevu teplé vody. Paradoxně je spotřeba energie pro ohřev teplé vody v dobře tepelně izolovaných novostavbách mnohdy vyšší, než důkladně řešená spotřeba pro vytápění.

Zřejmě je to v důsledku malého povědomí o zařízeních, která dovedou teplou vodu ohřívat s podstatně nižší spotřebou a dalšími výhodami, které tato zařízení jejichž variabilita je až fascinující přináší.

Jedná se o zásobníkové ohřívače teplé vody s dostatečnou kapacitou a integrovaným tepelným čerpadlem, které však není využité pro vytápění domu.

více na ENERGIE KOLEM NÁS

24.7.2017

Proč řešit větrání, když se může větrat oknem?

Protože bydlet v jeskyních už také všichni nemůžeme!

Takže stavíme a stavíme a jako vše má výstavba svůj vývoj a ten současný a jistě i budoucí je ve znamení úspor energií, kterou zajišťuje stále vyšší tepelná izolace a neprodyšnost novostaveb.

Šetřit drahé energie jistě má smysl, ale k životu a pohodlí nepotřebujeme jen teplo, ale také vzduch, který znehodnocujeme kromě jiného i prostým dýcháním a potřebujeme průběžně čerstvý i uvnitř místností. Zajistit to lze různými způsoby, ale zamyslete se nad jejich důsledky v celkové koncepci současné potřeby výstavby i provozních nákladů domů.

Celý článek na www.ekn.cz

23.6.2017

Návrat elektro-akumulačního vytápění Dimplex

O výhodách elektrického vytápění, jako je bezobslužnost, automatický provoz a spolehlivost snad nikdo nepochybuje. Nastává jeho renesance, které nespočívá ve využívání přímotopů, ale s ohledem na potřebu regulace energetické soustavy jsou to moderní akumulační kamna.

Proti těm, která známe z minulosti a připomínala svými rozměry a tvarem „truhlu po babičce“, doznala významných změn a to po technické i estetické stránce.

Pokud bychom měli srovnat základní vlastnosti, pak ty dřívější typy byly zpravidla po „nabití“ tak horké, že přetápěly vytápěný prostor, ale pak postupně chladly, že před opětovným nabíjením už často prostor nebyla schopný uspokojivě vytopit.

Moderní nové provedení, díky vývoji a použití zcela nových termoizolačních a akumulačních materiálů, je schopno do mnohem menších rozměrů uložit – akumulovat větší množství tepla a to pak ve výborně izolovaném plášti uchovat na dobu, kdy je bude potřeba k řízenému vytápění. Právě výhoda možnosti uvolňování naakumulovaného tepla, v době kdy je potřeba, se dá elegantně a jednoduše řídit.

Při dnešní nové výstavbě, kdy se minimalizují s ohledem na energetickou náročnost tepelné ztráty domů, je tento způsob vytápění vysoce komfortní a z provozního hlediska výhodný.

Důvodem, proč je žádoucí využití akumulace tepla do moderních kamen je skutečnost, že s rozvojem získávání obnovitelných energií, které ovlivňují i chod elektroenergetické soustavy, jsou připravovány tzv. „chytré sítě“, které zajistí podle okamžité potřeby dodávky elektrické za nejvýhodnějších podmínek právě pro využití v akumulačních kamnech „nové generace“.

Dnes jsou již v prodeji i inteligentní kamna pro využití elektrické energie z vlastní fotovoltaické domácí elektrárny, což znamená topit zcela zadarmo. To jsou ty nejnovější trendy, které během krátké doby se stanou zcela běžnými a proto při úvahách jakým způsobem vytápět je dobré vědět kam směřuje vývoj.

Přední světový výrobce tepelné techniky Glen Dimplex Deutschland GmbH je opět „o krok napřed“ a přichází s nabídkou výrobků vysoké kvality a užitné hodnoty, které jsou dostupné i na našem trhu.

13.2.2017

Hybridní systém pro výrobu a akumulaci elektrické energie v rodinných domech

Dalším krokem k energetické nezávislosti v úsporném domě GAMA 100, od společnosti TERMO KOMFORT s.r.o., v Národním stavebním centru v Brně (areál BVV) je připojení stávající „domácí“ fotovoltaické elektrárny s výkonem 3,25 kWp k bateriovému uložišti Savebox HOME.

Toto obsahuje veškerou potřebnou elektroniku plně funkčního hybridního systému (měnič, mmpt tracker pro výrobu energie z fotovoltaiky, akumulátory, přepěťovou ochranu atd.). Je to all-in-one zařízení určené pro rezidenční využití = připojení ke stávajícím elektrickým rozvodům v interiéru rodinných domů a chat.

Savebox HOME zapadá do kategorie „Mikro-zdroj“ (výrobna elektrické energie s instalovaným výkonem do 10kWp) a vztahuje se na něj proces zjednodušeného připojení. To znamená, že nový majitel Saveboxu HOME pouze oznámí provozovateli distribuční soustavy, že toto zařízení vlastní a provozuje.

Více informací o bateriích Savebox HOME

12.8.2015

Lokální rekuperace - Osvědčení o registraci v NZU

Pro Lokální rekuperační jednotky Dimplex DL 50 jsme získali "Osvědčení o registraci" v seznamu výrobků a technologií vedeném v rámci dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

(Osvědčení získaly všechny tři typy lokálních rekuperačních jednotek, tj. WA, WE i WH)

Zde si můžete prohlédnout např. zápis jednotky Dimplex DL 50 WE

Dimplex DL 50 - Osvědčení o registraci v NZU

Více informací o lokálních rekuperačních jednotkách najdete zde.

26.4.2015

Stavební veletrh v Brně

Ve dnech 22.-25.4.2015. se v Brně konal Mezinárodní stavební veletrh IBF, na kterém jsme nesměli chybět.
Vystavovali jsme na stánku č. 156 v Pavilónu P.
Nebo jste nás mohli přijít navštívit přímo do našeho vzorového úsporného domu, který se nachází také na brněnském výstavišti - v Národním stavebním centru EDEN 3000.

Děkujeme všem za návštěvu

tým firmy TERMO KOMFORT, s.r.o.

veletrh IBF logo 

Veletrh 

Více
26.3.2015

Veletrh ISH ve Frankfurtu

Ve dnech 10.-14.3.2015 se konal ve Frankfurtu mezinárodní veletrh ISH, na kterém byly prezentovány i nové výrobky značky Dimplex. Bezesporu nejzajímavější novinkou byla vysoce efektivní produktová řada tepelných čerpadel vzduch-voda, vyznačující se velmi tichým provozem a velkým výběrem barev.

Dimplex - Veletrh ve Frankfurtu

Více
23.2.2015

Jak snadno vytvořit energeticky „nulový dům“

Nulového domu lze dosáhnout snadno díky využití energeticky úsporných zařízení. A to aniž bychom potřebovali mít dům pasivní (aniž bychom nákladně zateplovali)... Nevěříte? Přečtěte si něco o našem nulovém domě nebo se k nám přijďte na vlastní oči přesvědčit.

Vzorový dům v Brně

Více
22.2.2015

Veletrhy a výstavy

V únoru a v březnu jste se s námi mohli setkat na těchto výstavách:

Stavotech Olomouc 26.-28.3.2015

Stavíme, bydlíme:
6. - 7.2. v Hodoníně, 
11. - 12.2. v Třebíči,
20. - 21.2. v Uherském Hradišti,
25. - 26.2. v Jihlavě.

Více
18.11.2014

Výrobek roku 2014

Lokální rekuperační jednotky Dimplex DL 50 obdržely hlavní cenu v soutěži "Výrobek roku 2014" .

Výrobek roku 2014 

Více
13.10.2014

Ocenění „KVALITNÍ FIRMA“ opět obdrženo!

Jsme potěšeni, že naše firma TERMO KOMFORT, s.r.o. byla opět oceněna a děkujeme všem našim zákazníkům za pozitivní hodnocení.

Kvalitní firma

Více
28.8.2014

Nová tepelná čerpadla ladí s barvou Vašeho domu!

Novinka - řada TBS - velmi tichá a barevná TČ

Více
4.2.2014

Facebook

TERMO KOMFORT a sociální sítě

Více
5.10.2013

Kvalitní firma - reference

Spokojený zákazník - to je nejlepší reference.

 

Více

Nechejte si udělat nezávaznou kalkulaci na tepelné čerpadlo:

Vyplnit poptávkový formulář