Historie firmy

Zakladatel společnosti, pan Ing. Slováček, navázal na své bohaté zkušenosti z Jihomoravské energetiky a později její dceřiné společnosti JME - OTS, s.r.o. V roce 1989 založil první energetické poradenské středisko (tehdy v ČSSR), jehož posláním bylo poskytovat široké veřejnosti informace, jak co nejlépe a hospodárně využívat elektrickou energii v domácnostech a všech oborech lidské činnosti. Po umožnění cesty "na západ" v roce 1990 k nám přinesl nové technologie pro vytápění, jako krátkovlnné křemenné zářiče, sálavá mramorová topná tělesa, akumulační kamna nové generace, energeticky úsporné elektrospotřebiče a v neposlední řadě tepelná čerpadla.

První tepelné čerpadlo jsme dovezli ze Švédska a nainstalovali v roce 1991, v systému země-voda s přímým odpařováním, pro vytápění energetického poradenského střediska v Brně. Za ním následovalo mnoho dalších instalací, určených především pro vytápění rodinných domů. Původní poradenská činnost přešla postupně na obchodní a odtud byl už jen krůček ke kompletním službám souvisejícím s instalacemi tepelných zařízení a servisem.

Výrobky pro úsporné vytápění značky Dimplex dodáváme na náš trh od roku 1992. Díky své technické úrovni a kvalitě zpracování jsou instalovány v mnoha objektech a to jak pro bydlení, tak komerčních i průmyslových nebo kulturně-společenských. Od roku 1999 se již trvale na našem trhu usadila tepelná čerpadla Dimplex a to především systému vzduch-voda, která díky svým parametrům i při nízkých teplotách (nyní až -25°C) přinesla revoluci v tomto oboru v našich klimatických podmínkách. Mnohaletá úspěšná spolupráce s koncernem GLEN DIMPLEX GROUP, který je předním světovým výrobcem elektrického vytápění, domácích spotřebičů a chladících zařízení, obohatila náš trh. Hlavní obchodní aktivity však jsou spojeny se stěžejním partnerem GLEN DIMPLEX DEUTSCHLAND GmbH, jehož nosným programem jsou vysoce efektivní vytápěcí technologie, kde dominantní postavení má výroba tepelných čerpadel, jejichž kvalita je pravidelně oceňována prestižní mezinárodní pečetí kvality D-A-CH.

Nechejte si udělat nezávaznou kalkulaci na tepelné čerpadlo:

Vyplnit poptávkový formulář