Rodinné domy - reference

Tepelné čerpadlo - venkovní provedení

Tepelná čerpadla jsou využívána nejčastěji v rodinných domech. Slouží především k vytápění, bez ohledu na to, odkud tepelnou energii tepelným čerpadlem získáváme. U nás se tepelná čerpadla instalují prakticky od roku 1990 a pracovníci naší společnosti tyto instalace prováděli jako první.

Původně to byla tepelná čerpadla země-voda. Těch bylo ze Švédska se značkou MARKUS 2500 dovezeno a nainstalováno přes 300. Od roku 2000 dovezla naše společnost jako první tepelná čerpadla systému vzduch-voda, která topila i při venkovních teplotách mínus 25°C. To bylo na svou dobu neuvěřitelné. Byly to výrobky německé firmy KKW, která byla a je součástí koncernu Glen Dimplex Deutschland GmbH. Tyto výrobky byly dodávány na evropský a světové trhy pod obchodní značkou Dimplex, ale také AEG nebo Siemens. S jejich spokojenými uživateli se můžete setkat i u nás. Uvedené značky si každý spojuje s pojmy vysoká kvalita a spolehlivost, což všichni jejich majitelé stoprocentně potvrzují. Od roku 2000 se postupně navyšoval počet instalací vysoce kvalitních tepelných čerpadel Dimplex, systému vzduch-voda a ubývalo instalací, rovněž vysoce kvalitních tepelných čerpadel systému země-voda od téhož výrobce Dimplex.

Tepelné čerpadlo - venkovní provedeníDnes zhruba 90 % tepelných čerpadel, které společnost TERMO KOMFORT instaluje, jsou systému vzduch-voda a 10 % připadá na ostatní. Tento celoevropský trend, orientace na energii ze vzduchu, se nám plně osvědčil a tím, že jsme byli v tomto směru průkopníky, jsme se dnes, po mnoha letech a mnoha instalacích, stali specialisty. Nyní, až na výjimky, dodáváme a instalujeme do rodinných domů vzduchová tepelná čerpadla v provedení pro vnitřní nebo venkovní instalaci. Jsou určena především k vytápění, ale také k ohřevu teplé vody, případně pro ohřev domácího celoročního nebo sezónního bazénu. V některých případech je vyžadováno i letní chlazení, které je také v naší nabídce.

Vzduchová tepelná čerpadla Dimplex se vyznačují především vysokými parametry COP, což je předpokladem pro dosahování vysokých energetických úspor, z hlediska emisí hluku patří k nejtišším na trhu a to vše je potvrzeno mezinárodním certifikátem „EUROPEAN QUALITY LABEL FOR HEAT PUMPS“, který je přidělen na všechny typy a systémy značky Dimplex.

Tepelné čerpadlo - vnitřní provedení

Tepelná čerpadla Dimplex jsou určena jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce rodinných domů, především pro zájemce, kteří chtějí mít doma spolehlivé zařízení, o které se nemusí starat. Společnost TERMO KOMFORT zajistí i to, abyste měli za každých okolností doma tepelný komfort a navíc nízké náklady na provoz domu. Pokud takové zařízení hledáte a vybíráte, pak jste u konce výběru a můžete vyplnit a odeslat poptávkový formulář, za který předem děkujeme a rádi Vám dokážeme, že Vaše volba byla správná.

 

iconRodinné domy - fota z instalací

Nechejte si udělat nezávaznou kalkulaci na tepelné čerpadlo:

Vyplnit poptávkový formulář