Komerční objekty

Reference komerční prostory

Do této kategorie spadají nejčastěji hotely a penziony, domovy pro seniory nebo různé větší rekreační objekty, které mají vysoké provozní náklady na vytápění a přípravu teplé vody. Často přicházejí provozovatelé s požadavkem, aby vylepšili ekonomiku svých objektů a v konkurenčním prostředí měli nižší náklady. To jim umožní snížit ceny za ubytování a přivede více hostů.

Hotely a penziony s vyšším standardem mívají často celoroční bazény s teplou vodou. Z hlediska nákladů na udržování potřebné teploty vody je to při využívání běžně dostupných nakupovaných energií mimořádně nákladné. Zde je využití spolehlivých tepelných čerpadel mimořádně výhodné. Podle velikosti objektu a jeho vybavení dosahují roční úspory po instalaci tepelného čerpadla do objektů statisícových částek proti klasickým způsobům vytápění a přípravy teplé vody a ekonomická návratnost investice je velmi krátká.

Tepelné čerpadlo - venkovní provedení

Je ověřeno, že i v horských podmínkách se velmi dobře osvědčila tepelná čerpadla systému vzduch-voda zn. Dimplex, byť někteří dodavatelé tepelných čerpadel země-voda tvrdí, že se do takových lokalit hodí jen systém země-voda. Samozřejmě, i tento systém má své opodstatnění, ale ne všude se dají dělat vrty, jejichž cena výrazně zvyšuje celkovou investici a je potřeba vždy vzít tužku, papír, kalkulačku a vše spočítat a pak porovnat, co je výhodnější. 

I nabídka tepelných čerpadel Dimplex zahrnuje systémy země-voda i voda-voda špičkových parametrů, takže prakticky pro jakýkoliv objekt v jakékoli lokalitě je k dispozici optimální řešení. Opět lze volit mezi tepelnými čerpadly získávajícími tepelnou energii ze vzduchu nebo ze země

 

Tepelná čerpadla - vnitřní provedení Tepelná čerpadla - venkovní provedení

Nechejte si udělat nezávaznou kalkulaci na tepelné čerpadlo:

Vyplnit poptávkový formulář